Fasting Pack

Örnek Menü

Sabah

Ara

Akşam

Yumurta Dolması

Köy Peyniri

Izgara Ekmek

Portakal

Elmalı

Strudel

Zencefilli Havuç Çorbası

Dağ Kekikli Tavuk Şiş

Narlı Tabule

Yoğurt

 

Fasting Pack ile hem sağlıklı hem de kolay kilo vermeye hazır mısın?

 

Aralıklı oruç/açlık tarzında beslenmek isteyenler için hazırlanmış 2 ana 1 ara öğünden oluşan Fasting Pack ile sağlık risklerini azalt ve forma gir!

 

Yapılan birçok çalışma, aralıklı oruç yönteminin vücudumuz ve beynimiz üzerinde güçlü etkilerinin olduğunu, kilo kontrolünü sağlamada yardımcı olduğunu ve hastalıklardan koruduğunu göstermektedir.

 

Aralıklı oruç günün belirli bir süresinde aç kalma ve yeme periyodlarının bulunduğu bir beslenme sistemidir. Yani bu sistemde hangi besinleri tükettiğinizden çok bu besinleri hangi zaman aralıklarında tükettiğiniz önemlidir. Aralıklı orucun farklı çeşitleri vardır. Yapılması en kolay ve sürdürülebilir olduğu için en çok tercih edilen modeli 16-8’dir. Bu modelde 16 saat açlık ve 8 saat yeme periyodu bulunmaktadır. 16 saat açlık periyodunda su, maden suyu, şekersiz ve sütsüz çay, kahve tüketilebilirken 8 saatlik yeme periyodunda genellikle 2 ana, 1 ara öğün tüketilir.

 

Diyabet hastasıysanız, kan şekeri düzeylerinizde dengesizlik varsa, tansiyon problemi, adet düzensizliği yaşıyorsanız, gebe veya emzirme dönemindeyseniz, yeme bozukluğu geçmişiniz varsa ve ilaç kullanıyorsanız mutlaka beslenme uzmanlarımıza danışmalısınız.