Fit Pack
Örnek Menü
Sabah Ara 1 Öğle Ara 2 Akşam

Haşlanmış Yumurta

Beyaz Peynir, Köy Peyniri
Kahvaltılık Sebze
Yeşil-Siyah Zeytin

Kepekli Etimek

Yeşil Elma
Süt

Ispanak Beğendili Et Sote
Akdeniz Salata

Zeytinyağı Limon Sos
Wasa

Izgara Hellimli
Avokadolu Sandviç

Tarhana Çorba
Tiftik Tavuklu+Karabuğdaylı Spesiyal Salata,
Yoğurtlu Salata Sos

Tam Tahıllı Kıtır

 

FitPack hem diyet hem spor yapanlar için!

   Diyet Kapımda FitPack, hem diyet yapıp hem de spor ve fitness ile sıkı ve güzel görünen fit bir vücuda sahip olmak isteyenler için özel olarak hazırlanmış protein ağırlıklı diyet yemek paketidir.

Ana ve ara öğünleri hangi saatlerde tüketmeliyim?
   Kahvaltı öğününü uyandıktan sonra ilk bir saat içinde tüketmelisiniz. Ara 1 öğününü sabah ve öğle öğünü arasında, Ara 2 öğününü ise öğle ve akşam öğünü arasında tüketmelisiniz. Öğünler arasında 4 saatten fazla süre olmamalı ve ana öğününü yatmadan 3 saat önceye kadar tüketmiş olmalısınız.
Ara öğünleri mutlaka ana öğünler arasında mı tüketmeliyim?
   Ideal olan ana öğünler arasında ara öğünleri tüketmeniz olacaktır. Fakat bu durum yaşam şeklinize göre değişkenlik gösterebilir. Örneğin sabah kahvaltısı ile öğle yemeği arasında 4 saatten az bir süre var ise kahvaltı sonrası öğle öğününe geçebilir, öğle ile akşam öğününüz arasında uzun bir süre var ise Ara 1 ve Ara 2 öğünlerinizi öğle ile akşam arasında belirli saat aralıklarıyla tüketebilirsiniz. Bu konuyla ilgili arzu ederseniz diyetisyenlerimizle ücretsiz görüşebilirsiniz.
Aç hissetmesem de öğünlerimi tüketmeli miyim?
   Evet; 3-4 saat arayla acıkmayı beklemeden öğünlerinizi tüketmelisiniz. Amacımız; acıkmayı beklemeden, kan şekerini düzenli tutarak, sizi ara ara, sık sık besleyerek metabolizmanızı canlı tutmak ve yağ yakımını sağlamaktır.
Yeterince doyduğumu hissedemiyorum. Ne yapmalıyım?
   İlk günlerde açlık hissedebilirsiniz. Bunun önüne geçmek için acıkmayı beklemeden 3-4 saat arayla öğünlerinizi tüketmeli ve yeterince su içtiğinizden emin olmalısınız. Birinci haftanın sonunda hala açlık hissetmeye devam ediyorsanız, mutlaka diyetisyenlerimizle ücretsiz görüşerek paket miktarlarını arttırabilir veya diyetisyenlerimizin uygun gördüğü çözüm ile bu sorununuzu çözebilirsiniz.
Pakete kendim ekleme yapabilir miyim?
   Pakete ekleme yapmanızı önermiyoruz. Diyetisyenlerimiz size uygun kalori ve besinleri belirledikleri için tüm gün boyunca tüketmen gereken besinlerin hepsi Diyet Kapımda paketinde mevcuttur.
Dışarıda paket dışında yemek tüketmem gerekiyor. Ne gibi seçimler yapmam uygun olur?
   Mutlaka paketinizle gelen öğüne göre seçim yapmanızı önermekteyiz. Paketinizde bulunan öğünle benzer içerik ve miktarlarda yemek seçmelisiniz. Kızartma, hamur işi ve şekerli besinlerden uzak durmalısınız.
Hangi içecekler serbest?
   Serbest içeceklerin başında su gelmektedir. Günde en az 8 bardak su içmeyi ihmal etme. Şeker eklemediğiniz sürece çay, filtre kahve, türk kahvesi, ve espresso gibi süt eklenmeden hazırlanan kalorisiz kahve ve çayları tüketebilirsiniz. Sütlü kahve çeşitlerinden tüketecekseniz light süt tercih etmeli ve ara öğün veya ana öğününden süt grubunda azaltma yapmalısınız.
Sağlıklı bireylerde günlük 300 mg, hamile bireylerde ise 200 mg güvenli kafein dozu oldugunu bilmeli ve dozu aşmamalısınız. Ayrıca günde
1 adeti geçmeyecek şekilde doğal maden suyu tüketmenizde de herhangi bir sakınca olmamaktadır.

Yemeklerimi nasıl ısıtmalıyım?
   Yemek kaplarımız mikrodalga fırına uyumludur. Üzerindeki filmi tamamen çıkararak veya üzerine delikler açarak mikrodalga fırında yüksek ısıda 60-90 saniyede ısıtabilirsiniz. Fırında ısıtmak için ise fırına uyumlu bir kaba almalısınız. Tava yardımıyla ocakta veya benmari usülü ile de ısıtabilirsiniz.
Paketimi nasıl muhafaza etmeliyim?
   Paketinde bulunan besinlerde hiçbir katkı maddesi bulunmadığı için mutlaka +4°C’de buzdolabında muhafaza etmeli ve 48 saat içerisinde
tüketmelisiniz.