Slim Pack

 

Örnek Menü
Sabah Ara 1 Öğle Ara 2 Akşam

Keten Tohumlu Yumurta;

Light Beyaz Peynir, 
Renkli Köz Biberler,
Yeşil-Siyah Zeytin,

Tam Buğday Ekmek

Yeşil Elma

Aqua Pazza Balık,

Elma Dilim Patates,

Roka Salatası,

Limon Dilimleri
 

Cevizli Limonlu Kek,

Beyaz Çay
 

Kinoalı Sebze Köfte,

Soslu Yoğurt

Mor Lahana Salatası

 

SlimPack ile Herkes Sağlıklı Beslenip Forma Girebilir!

   Size özel gramajlarda ve kaloride tüm gün boyunca tüketmeniz gereken besinleri 3 ana + 2 ara öğün şeklinde 5 öğünü size sunan diyet yemek paketi her sabah kapınızda. Haftanın her günü farklı lezzetler, farklı yemekler ve haftada 2 kez balık, 3 kez organik tavuk, 2 kez kırmızı etle sağlıkla form tutabilirsiniz.

Ana ve ara öğünleri hangi saatlerde tüketmeliyim?
   Kahvaltı öğününü uyandıktan sonra ilk bir saat içinde tüketmelisiniz. Ara 1 öğününü sabah ve öğle öğünü arasında, Ara 2 öğününü ise öğle ve akşam öğünü arasında tüketmelisiniz. Öğünler arasında 4 saatten fazla süre olmamalı ve ana öğününü yatmadan 3 saat önceye kadar tüketmiş olmalısınız.
Ara öğünleri mutlaka ana öğünler arasında mı tüketmeliyim?
   Ideal olan ana öğünler arasında ara öğünleri tüketmeniz olacaktır. Fakat bu durum yaşam şeklinize göre değişkenlik gösterebilir. Örneğin sabah kahvaltısı ile öğle yemeği arasında 4 saatten az bir süre var ise kahvaltı sonrası öğle öğününe geçebilir, öğle ile akşam öğününüz arasında uzun bir süre var ise Ara 1 ve Ara 2 öğünlerinizi öğle ile akşam arasında belirli saat aralıklarıyla tüketebilirsiniz. Bu konuyla ilgili diyetisyenlerimizle ücretsiz görüşebilirsiniz.
Aç hissetmesem de öğünlerimi tüketmeli miyim?
   Evet; 3-4 saat arayla acıkmayı beklemeden öğünlerini tüketmelisiniz. Amacımız acıkmayı beklemeden, kan şekerini düzenli tutarak sizi ara ara sık sık besleyerek, metabolizmanızı canlı tutmak ve yağ yakımını saglamaktır.
Yeterince doyduğumu hissedemiyorum. Ne yapmalıyım?
   İlk günlerde açlık hissedebilirsiniz. Bunun önüne geçmek için acıkmayı beklemeden, 3-4 saat arayla öğünlerinizi tüketmeli ve yeterince su içtiğinizden emin olmalısınız. Birinci haftanın sonunda hala açlık hissetmeye devam ediyorsanız mutlaka diyetisyenlerimizle ücretsiz görüşerek paket miktarlarını arttırabilir veya diyetisyenlerimizin uygun gördüğü çözüm ile bu sorununuzu çözebilirsiniz.
Pakete kendim ekleme yapabilir miyim?
   Pakete ekleme yapmanızı önermiyoruz. Diyetisyenlerimiz size uygun kalori ve besinleri belirledikleri için tüm gün boyunca tüketmeniz  gereken besinlerin hepsi Diyet Kapımda Slim Pack paketinde mevcuttur.
Dışarıda paket dışında yemek tüketmem gerekiyor. Ne gibi seçimler yapmam uygun olur?
   Mutlaka paketinizle gelen öğüne göre seçim yapmanızı önermekteyiz. Paketinizde bulunan öğünle benzer içerik ve miktarlarda yemek seçmelisiniz. Kızartma, hamur işi ve şekerli besinlerden uzak durmalısınız.
Hangi içecekler serbest?
   Serbest içeceklerin başında su gelmektedir. Günde en az 8 bardak su içmeyi ihmal etme. Şeker eklemediğiniz sürece çay, filtre kahve, türk kahvesi, ve espresso gibi süt eklenmeden hazırlanan kalorisiz kahve ve çayları tüketebilirsiniz. Sütlü kahve çeşitlerinden tüketecekseniz light süt tercih etmeli ve ara öğün veya ana öğününden süt grubunda azaltma yapmalısınız.
Sağlıklı bireylerde günlük 300 mg, hamile bireylerde ise 200 mg güvenli kafein dozu oldugunu bilmeli ve dozu aşmamalısınız. Ayrıca günde 1 adeti geçmeyecek şekilde doğal maden suyu tüketmenizde de herhangi bir sakınca olmamaktadır.

Yemeklerimi nasıl ısıtmalıyım?
   Yemek kaplarımız mikrodalga fırına uyumludur. Üzerindeki filmi tamamen çıkararak veya üzerine delikler açarak mikrodalga fırında yüksek ısıda 60-90 saniyede ısıtabilirsiniz. Fırında ısıtmak için ise fırına uyumlu bir kaba almalısınız. Tava yardımıyla ocakta veya benmari usülü ile de ısıtabilirsiniz.
Paketimi nasıl muhafaza etmeliyim?
   Paketinde bulunan besinlerde hiçbir katkı maddesi bulunmadığı için mutlaka +4°C’de buzdolabında muhafaza etmeli ve 48 saat içerisinde tüketmelisiniz.